Search
  • Batumi Villas

Batumda Ev fiyatları neden sürekli yükseliyor

Gürcistanda konut fiyatları son yıllarda nüfus, gelir artışı ve turist akınına paralel olarak yüksek seyrediyor. Konutta kar etmek için ise nüfus artış hızı yüksek ve turistik bölgelere dikkat etmek gerekiyor.


Batum emlak fiyatları geçtiğimiz 5 yıl boyunca artış eğiliminde ve bu artış sürekli devam ediyor. Yatırımcıların pek çoğu artışın geçici olduğu gerekçesiyle yatırımlarını ertelese de, konut fiyatları endeksi artışın yukarı yönde devam edeceğini gösteriyor. Konut Fiyat Endeksi sonuçlarına göre; 2018 ağustos ayında bir önceki aya göre konut fiyatları %0.50 oranında, geçen yılın aynı dönemine oranla ise %9.50 artmıştır. Gürcistan Gayrimenkul firmalarından APM CEO’su Ali Aydın Argun, Konut fiyatlarındaki yükselişin ardındaki nedenin uluslararası yatırımcıların gürcistan’a ve batum’a olan güveni, nüfus ve gelir artışının olduğunu ve kentleşme oranındaki artışın da fiyatları etkilediğini kaydetti.


Batumda gayrimenkule yatıran kazanacak


Gayrimenkulün her dönemde olduğu gibi günümüzde de en karlı yatırım aracı olduğunu, gelecekte de bu durumun süreceğinin aşikârdır.


Batum’da ev fiyatları konusunda sabit bir şey söylemek zor ancak yatırımın getireceği maddi karşılık göz önüne alınırsa oldukça uygun fiyatlara sahip olduğundan emin olabilirsiniz. Türkiye’de ev fiyatları giderek düşüş gösterirken Batum’da bundan söz etmek mümkün değil Batum gayrimenkul yatırımı açısından oldukça avantajlı bir şehir olmasından dolayı yatırımcıları adeta kendine çekiyor. Batum’da ev fiyatları genellikle Türkiye’den çok farklı değil ancak Türkiye’de sürekli ev fiyatları düşerken Batum bu konuda Türkiye’den farklı olarak çok fazla yükselişe geçmiş ve alım kolaylığı mevcuttur. Batum’dan ev almak istiyorsanız ve fiyatlarla ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşmak istiyorsanız mutlaka bizimle iletişime geçin.

3 views0 comments

Recent Posts

See All

ძვირადღირებული იყიდება ბინა ბატუმში

ბათუმი ულამაზესი ზღვისპირა ქალაქია, მოელვარე სანაპიროებითა და მომხიბვლელი გარემოთი. უძველესი ისტორია, ისტორიული და თანამედროვე არქიტექტურა, მზიანი და კეთილმოწყობილი სანაპირო, ბულვარი თავისი სასეირნო