SIK SORULAN SORULARINIZ

Gürcistan'da gayrimenkul satın alma prosedürü nasıl işler?


1. Satıcı ile alıcı arasında ön alım sözleşmesi imzalanır.
2. Tapu idaresinde gayrimenkul adınıza kaydedilir.
3. Sözleşmeye göre bankaya ödemesi yapılır.


İnşaat aşamasında olan bir ev alınırken iki anlaşma imzalanır: Ön Alım ve Ana Sözleşme.

Ön Alım sözleşmesi şunları içerir:
Şirketin taahhüdü, (onarım, duvarlar, zemin, pencereler, kapılar vb.) belirli bir süre ve şartta teslim etme ve tarafların gelecekte ana sözleşmeyi imzalama zorunluluğu

Alıcı tapu idaresinde yapım aşamasında olan evin Gelecek Sahibi olarak kaydedilir. Şirket inşaatı tamamlayıp teslim ettiğinde ana sözleşme imzalanır ve ev alıcı adına Sahibi olarak kaydedilir.
Başka ülkelerin vatandaşları Gürcistan'da mülk satın alabilir mi?


Gürcistan'da bir mülk satın alırken vatandaşlık önemli değildir. Yabancı vatandaşlar, hangi ülke vatandaşlığına sahip olursa olsun bir mülk satın alabilir.
Bir yabancının gayrimenkul satın alması için hangi belgeler gereklidir?


Sadece geçerli bir pasaport gereklidir.
Sözleşme hangi dilde yapılıyor?


Gürcistan emlak alırken sözleşme İki dilde hazırlanırr - Gürcüce ve alıcının anadili. Her iki kopya da iki tarafı bağlar.
Tapu masrafları ne kadardır?


Batum satılık daire için tapu idaresindeki masraflar ne kadar hızlı sonuçlandırılmasını istediğinize bağlıdır. 4 iş günü - 50 lari, 1 iş günü - 150 lari. Aynı gün - 200 lari.
Siyah ve Beyaz Karkas ne demek?


Siyah Karkas: eviniz dışarıdan tamamen bitirilir. Evinizin kapısı ve pencereleri takılır. Elektrik, su ve doğalgaz tesisatı kapınıza getirilir. Evin kapısını açıp içeri girdiğinizde hiç bir şey tamamlanmamıştır.

Beyaz Karkas: Zemin şapı ve tavan tamamlanır. Oda duvarları örülerek alçısı çekilir. Elektrik, su, doğalgaz tesisatı tamamlanır. ( avizeler, musluk bataryaları, kalorifer petekleri takılmaz)

Diğer SIK SORULAN SORULARINIZ için lütfen bize yazınız.